Kumaşın altına elyaf ve tela gibi dolgu malzemelerinin konularak değişik şekil ve desenlerde işlenmesi bunların kapitone makinesi ile dikilip birleşmesi işlemine verilen isimdir.

Değişik dikim tarzları ile gözümüze çarpan bu sanat eseri, Düz dikimler olabileceği gibi kareler, baklavalar sınırsız şekil ve  desen olarak dikilmesi de yapılabilmekte. Bu değişik dikimler modern bir görünüm şık bir sunum olanağı sunmaktadır.

Çok amaçlı kullanım alanına sahip olan kapitone ürünlerinin başında mont,kaban,çanta, ayakkabı gibi ürünler gelmektedir.Montların dış kumaşlarına, iç astarlarına, Pantolonlarda, kazaklarda, yeleklerde, yelek astarlarında kullanılır.  Kıyafette olduğu kadar ev tekstilinde de tercih edilir. Nevresim takımını oluşturan örtülerde yorganlarda yastıklarda kullanılır.

Fabrikamızda üretmiş olduğumuz tüm kapitone ürün ve desenlerinin tasarımlarını uzman yazılımlar ile bilgisayar aracılığı ile tasarlıyor ve yine özel makinelerde bu harika ötesi tasarımları kapitonelere döküyoruz. Bu anlamda firma olarak tüm tasarımlarımızı bilgisayar yazılımları üzerinden hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu sayede tüm modellerde ki kapitonelerimizde desenlerin uyumunu, perspektif ve eşitliğini en milimetrik hesaplara göre sorunsuz olarak hazırlıyor ve üretimini gerçekleştiriyoruz.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

footer_logo

BAŞPINAR (ORGANİZE) OSB MAH. O.S.B. 5. BÖLGE 83540 NOLU CAD. (AKTOPRAK MEVKİ) NO: 4 ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
Phone: 0533 146 3070